Muzeum Brněnska – Muzeum ve Šlapanicích

Začátek v 16.00

• 10:0019:00 Příběh panenky

Aktuální výstava

Napadlo Vás někdy, že i panenky mohou mít své vlastní příběhy? Vydejte se do tohoto půvabného světa a přijďte si prohlédnout výjimečné panenky porcelánové, voskové nebo budoárové z období dvacátých a třicátých let 20. století. Vystaveny jsou i panenky československé, které můžete znát ze svého dětství. Pamatujete si na Habešánka, Hadrovou Ančku nebo třeba Zuzanku? Pro malé návštěvníky je připravena velká herna s tvůrčí dílnou.

• 10:0019:00 Záhady? Muzejní kabinet kuriozit

Aktuální výstava

Troufnete si odhalit záhady našich depozitářů? Připravili jsme pro vás mimořádně výstavu předmětů pouze ze sbírek poboček Muzea Brněnska. Můžete na ní prozkoumávat záhadné věci, jejichž účel není na první pohled jasný a za nimiž se často skrývá nečekaný příběh. Přijďte potrápit své mozkové závity, hádat, zkoumat a vyslovovat hypotézy.

• 10:0019:00 Proměny Masarykova náměstí

Venkovní výstava

Domy, které již na náměstí nestojí, zmizelá zákoutí, zapomenuté dominanty. Venkovní výstava připomene šlapanické Masarykovo náměstí tak, jak jej viděli naši předchůdci.

• 13:0018:00 Šifrovací hra na náměstí

Prozkoumejte Masarykovo náměstí, na kterém sídlí i naše muzeum. Budete pracovat s kopiemi dobových fotografií, zapojíte vlastní důvtip, ale taky se trochu rozhýbete. Hra je vhodná pro děti od 7 let.

• 13:0018:00 Tvoření pro děti inspirované výstavou Příběh panenky

V naší tvořivé dílničce se inspirujeme panenkami z aktuální výstavy, a navíc si svůj malý výrobek můžete odnést domů. Tvoření zvládnou i nejmenší děti.

• 15:00 Čtení autorské pohádky

Pohodlně se usaďte a nastrašte uši. Panenku Emilku z muzea čeká dobrodružství, o kterém vám zatím prozradíme jen to, že se něco dozvíme i o šlapanických loupežnících. Pohádku pro nás napsala Lenka Žaliová z Památníku písemnictví na Moravě, pobočky Muzea Brněnska.

• 17:00 Čtení autorské pohádky

• 17:30 Šlapanický kvíz

Jak dobře znáte Šlapanice? Ověřte své znalosti v našem kvízu! Připravili jsme ho ve spolupráci s Městskou knihovnou Šlapanice. Soutěžit mohou týmy v počtu od dvou do pěti osob. Těšit se můžete na témata ze šlapanické historie, kultury, národopisu, ale zabrousíme i do oblasti muzejnictví.

Muzeum Brněnska – Muzeum ve Šlapanicích na mapě