Dům pánů z Kunštátu

Aktuální výstavy

• RE_PREZENTACE 2021

• 18:0024:00 RE_PREZENTACE 2021

Výstava magisterských diplomových prací FaVU / Pořadatel: Fakulta výtvarných umění VUT

Kurátoři: Svätopluk Mikyta, Luděk Rathouský

Reprezentace je pojem teorie znaků. Zjednodušeně řečeno je to určitá relace mezi dvěma entitami – tím, koho reprezentuje, tedy reprezentujícím a tím, co je reprezentováno, reprezentovaným. Je běžné chápat umělecká díla jako znaky, jejichž význam podléhá interpretaci. Kdyby umělecká díla nic nereprezentovala, nebylo by možné je interpretovat, nebyla by o ničem, byla by prázdná, nezajímavá. Východiskem pro naši participaci na letošní výstavě diplomantů FaVU je fakt, že se jedná o zaběhnutou přehlídku všech diplomových prací, které v daném roce na půdě fakulty vznikly. Vzdáváme se ambice jednotlivé práce hodnotit či přeskupovat do nových kategorií a tematicky je zastřešovat. Rozsah jednotlivých oborů reprezentovaných ateliérovou příslušností a rozdílností přístupů s důrazem na svobodu vyjádření predikuje i svobodu prezentace poslední studijní práce.

• 18:0021:00 Samoobslužný edukační list k objektu Gonflable Hanse Kupelwiesera

​​​​​​​Stálá expozice

• 20:0023:00 Program k výstavě RE_PREZENTATION 2021

DJ Larch "Mix dnešních zvuků z periferií, diaspor a klubů."

Dům pánů z Kunštátu na mapě